петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Хал Сити е вториот финалист во англискиот ФА куп

hull-city_2437164b

Последни вести

Вториот полуфинален дуел од англискиот ФА Куп, пресметката помеѓу Хал Сити и Шефилд Јунајтед заврши со сигурен триумф на премиерлигашот од 5:3.

Далеку потрофејниот Арсенал ќе биде противник на Хал Сити во финалниот натпревар кој ќе биде одигран на 17 мај на “Вембли”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести