Спорт

Хал Сити е вториот финалист во англискиот ФА куп

Хал Сити е вториот финалист во англискиот ФА куп

Вториот полуфинален дуел од англискиот ФА Куп, пресметката помеѓу Хал Сити и Шефилд Јунајтед заврши со сигурен триумф на премиерлигашот од 5:3.

Далеку потрофејниот Арсенал ќе биде противник на Хал Сити во финалниот натпревар кој ќе биде одигран на 17 мај на “Вембли”.