понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Халиловиќ и дефинитвно продаден на Барселона

halilovic barsa

Поврзани вести

Каталонскиот гигант Барселона и фудбалскиот храм “Ноу Камп” ќе биде следната дестинација на најголемиот хрватски талент од редовите на Динамо (З), Ален Халиловиќ.

И Шпанските и хрватските медиуми ја пренесоа информацијата дека двата клуба постигнале договор околу најавениот трансфер на 17-годишниот играч за врска, а Динамо (З) треба да заработи околу 10 мил. евра од продажбата на Халиловиќ.
Дека се договорени и последните детали потврди и младинскиот репрезентативец на Хрватска кој откри дека Динамо (З) е и ќе биде негова најголема љубов.

“Сакам да му се заблагодарам на Динамо (З), на мојот прв клуб, на мојата најголема љубов. Сега е време за Барселона”, изјави Халиловиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести