сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хамад е хит во ракометниот свет

Спортските арени ширум светот честопати се место каде може да видиме комични ситуации, а токму таква ни доаѓа и од Африка.

Хамад е највисокиот ракометар во светот - цели 225 сентиметри

Хамад е највисокиот ракометар во светот - цели 225 сентиметри

Поврзани вести

Египќанецот Фати Хамад изминатиов период е вистинскит хит во ракометниот свет поради неговата појава и неговите 2 метри и 25 сантиметри височина, но уште поголемо внимание привлече објавениот материјал на видео платформите на кој може да се види како противничките ракометари водат борба со него.

Хамад го имал своето деби за националната селекција за време на африканските игри, а видеото во кое се гледа како дури пет играчи на Конго го чуваат египетскиот џин е посебно интересно и нормално е што стана вирално на социјалните мрежи.

Најчитани вести