среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Хамбургер на чекор од второлигашкото друштво

hamburger voroligasko drustvo

Поврзани вести

Вкупно пет погодоци беа постигнати на последните два натпревара од 32. коло во германската Бундес лига.Минимална но злато вредна победа во дуелот против домашниот тим на Шалке, забележаа фудбалерите на Борусија Дортмунд кои се уште се во игра за едно од двете места кои водат во групната фаза од Лигата на шампионите.

Ново разочарување доживеаа најверните фанови на Хамбургер откако нивните миленици сосема заслужено со 3:1 загубија во првенствената пресметка против домашниот тим на Аугсбург.
Хамбургер моментално е на 16. позиција на првенствената табела, а доколку остане на оваа позиција, опстанокот во елитното друштво ќе го бара преку дополнителните бараж натпревари против третопласираниот од германската Втора лига.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести