вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Хамбургер остана дел од елитното друштво

1

Последни вести

Голема причина за славје имаа фудбалерите на Хамбургер кои и во новата клупска сезона ќе се натпреваруваат во германската Бундес лига.

И вториот бараж натпревар против третопласираниот од германската Втора лига, тимот на Гројтер Фурт заврши без победник, но погодокот кој го постигнаа на гостински терен се покажа како пресуден за опстанокот во елитното друштво.

Ласога во 14.минута по асистенцијата на Ван дер Варт го доведе Хамбургер во водство, а Гројтер Фурт израмни во 59.минута, кога Фурстнер ја погоди противничката мрежа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести