среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Хамбургер се’ поблиску до втората лига

hamburger vtora liga

Поврзани вести

Вкупно седум погодоци беа постигнати на последните два натпревари од 27. коло во германската Бундес лига.

Најголемото разочарување во актуелната сезона од германската Бундес лига, тимот на Хамбургер доживеа непријатен пораз од 3:1 на тешкото гостување во Менхенгладбах, додека минимална, но злато вредна победа од 2:1 на гостувањето во Хановер, забележаа фудбалерите на Вердер Бремен кои водат грчевита борба за опстанок во елитното друштво.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести