Спорт

Хамбургер се’ поблиску до втората лига

Хамбургер се’ поблиску до втората лига

Вкупно седум погодоци беа постигнати на последните два натпревари од 27. коло во германската Бундес лига.

Најголемото разочарување во актуелната сезона од германската Бундес лига, тимот на Хамбургер доживеа непријатен пораз од 3:1 на тешкото гостување во Менхенгладбах, додека минимална, но злато вредна победа од 2:1 на гостувањето во Хановер, забележаа фудбалерите на Вердер Бремен кои водат грчевита борба за опстанок во елитното друштво.