среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 12

Хамилтон: Се е во ред со мене, се гледаме во Бразил

Луис Хамилтон ја информираше јавноста дека во понеделникот има мала сообраќајка низ улиците на Монако. Тој со својот автмобил удрил во паркирано возило, но освен тоа што предизвикал материјална штета не е повреден во судирот.

Хамилтон со порака на Инстаграм: Се е во ред со мене, се гледаме во Бразил

Хамилтон со порака на Инстаграм: Се е во ред со мене, се гледаме во Бразил

Поврзани вести

Актуелниот Формула 1 шампион го одложи летот за Бразил за вчера, бидејќи изминатите неколку денови имаше зголемена телесна температура, но сега се чувствува одлично и комплетно подготвено за трката на “Интерлагос”.

Се чувствувам одлично и моментално се качувам на авион за Бразил, напиша Хамилтон на “Инстаграм”. Иако е ничива работа, има луѓе кои ја знаат мојата позиција и ќе сакаат да ја искористат ситуацијата да заработат некоја пара повеќе по брз начин. Нема проблем. Никој не е повреден што е најважно. Автомобилот беше оштетен и направив благ контакт со паркирано возило. Ве информирам, бидејќи сметам дека сите треба да превземат одговорност за своите постапки. Сите правиме грешки и најважно од сѐ е да научиме нешто од нив. Едвај го чекам викендот во Бразил, додаде возачот на Мерцедес.

Најчитани вести