петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хамилтон: Се надевам дека Ферари конечно ќе биде конкурентен

Луис Хамилтон, актуелниот шампион во Формула 1, посакува поголема конкуренција и повозбудливи трки во Ф1.

Луис Хамилтон посакува посилен Ферари за повозбудливи трки во Ф1

Луис Хамилтон посакува посилен Ферари за повозбудливи трки во Ф1

Поврзани вести

Хамилтон смета дека една од главните причини за неговата доминација е тоа што на Ф1 и е потребен посилен Ферари.

Себастијан Фетел секогаш ќе биде еден од нашите најголеми конкуренти, но евидентно е дека му е потребен и помоќен болид. Ако во моментот тој вози за друг тим, сигурно ќе биде голем конкурент за шампионската титула. Мислам дека и Нико Розберг ќе биде уште подобар следната сезона. Се надевам дека и Ферари конечно ќе биде конкурентен. На Формула 1 и е потребен посилен Ферари, за да се врати вистинското ривалство во овој спорт, изјави Луис Хамилтон.

Најчитани вести