понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Хамилтон треба да научи да губи

hamil

Поврзани вести

Светскиот шампион во Формула 1 од 1998 и 1999 година, Финецот Мика Хакинен, истакан дека пилотот на Мерцедес Луис Хмилтон, треба да научи да губи. Според него за да се биде еден од најдобрите пилоти во Формула 1 , треба да се знае како да се поднесе поразот, особено од својот тимски колега.

“Ако сакаш да си голем пилот во Формула 1, треба да научиш да губиш Хамилтон не се однесуваше спортски кога загуби од Нико Розберг во Монако. Тој само за да не му честитита на Розберг излезе со оправдание дека нешто му влегло во окото. Според мене Нико е чесно момче и не би направил нешто слично за да не му честита на тимскиот колега”, изјави Хакинен

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести