петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хамшик најави нова титула за Пандев

5

Последни вести

Словачкиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчолигаш Наполи, Марек Хамшик е убеден дека неговиот клуб може да ја освои шампионската титула во новата клупска сезона која стартува на 31 август.

Минатата сезона, “азурите” завршија како третопласирани, зад Јувентус и Рома и не обезбедија директен пласман во групната фаза од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

“Мора да одиграме подобро во споредба со изминатата сезона, мора да постигнеме подобар резултат. Наполи има зацртано нова цел, да ја освои шампионската титула, да слави во Купот на Италија и да обезбеди пласман во 1/8 финалната рунда од Лигата на шампиони. Го имаме тоа што е потребно за да ја исполниме оваа цел. Точно дека најчесто еден фудбалер ја прави потребната разлика, но конечниот резултат зависи од играта на целиот тим. Мислам дека не сме инфериорни во спореба со Рома и Јувентус. Рафа Бенитез е роден победник, кој многу ни помага”, изјави одличниот играч за врска.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести