четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хамшик: Наполи може да слави во Купот на Италија и Лига Европа

hamsik

Поврзани вести

Репрезентативецот на Словачка и стандарден првотимец во дресот на италијанскиот калчолигаш Наполи, Марек Хамшик е убеден дека неговиот тим може да слави во годинашното издание од Купот на Италија и во најмасовното клупско натпреварување, Лигата на Европа.

„Ние сме на вистинската патека, се уште сме во игра и можеме да ги исполниме зацртаните цели од стартот на сезоната. Прво сакаме да обезбедиме директен пласман во групната фаза од Лигата на шампиони, потоа сакаме да го освоиме пехарот во Купот на Италија и сакме да славиме во финалниот натпревар од годинашното изнадие на Лигата на Европа. Се уште сме на вистинската патека и убеден сум дека Наполи ќе игра се подобро од натпревар во натпревар”, изјави соиграчот на поранешниот репрезентативец на Македонија, Горан Пандев.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести