недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 0

Хан на Твитер: ЕУ подготвена да помогне по поплавите

han

Поврзани вести

Еврокомесарот Јоханес Хан денеска изрази сочувство на семејствата на жртвите од невремето во Македонија. На твитер Хан објави порака во која освен сочувството пишува дека ЕУ е подготвена да помогне.

Еврокомесарот Јоханес Хан денеска изрази сочувство на семејствата на жртвите од невремето во Македонија. На твитер Хан објави порака во која освен сочувството пишува дека ЕУ е подготвена да помогне.

Најчитани вести