четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 42

Хан со порака до граѓаните: Ќе обезбедиме слободни и фер избори!

han-przino

Поврзани вести

По повод синоќешната средба во Пржино, еврокомесарот Јоханес Хан се огласи на Твитер и испрати порака до граѓаните.

han-na-tviter-640x209

Ги уверувам граѓаните, без разлика која ќе биде конечната одлука на политичките партии, дека ќе им обезбедиме целосна поддршка за да гарантираме слободни и фер избори, напиша Хан.

Најчитани вести