вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хандановиќ разочаран од резултатите на Интер

handanovic razocaran

Поврзани вести

Првиот голман на италијанскиот калчо гигант Интер, словенечкиот интернационалец Самир Хандановиќ ги разочара клупските челници и најверните фанови со изјавата дека ќе биде далеку посреќен кога неговиот тим ќе се бори за некој трофеј отколку за место кое води во Лигата на Европа.

„Дали победата во дуелот протов Самдорија може да се дефинира како историска? Не знам што да кажам, немам никаков кометар околу тој натпревар. Се што можам да кажам е дека ќе бидам далеку посреќен кога мојот тим ќе се бори за некој трофеј отколку да се бори за место кое води во Лигата на Европа. Среќен сум поради триумфот во Џенова, но не можам да кажам дека сум задоволен од постигнатите резултати во актуелната сезона и од моменталната позиција на табелата”, изјави искусниот голман.

Репрезентативецот на Словенија подолг временски период важеше за најголема желба на раководните лица на каталонскиот гигант Барселона, а пред неколку дена интерес за неговите услуги покажа и најбогатиот клуб на Островот, Манчестер Сити.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести