недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Ханка Палдум доживеа сообраќајка

hanka

Последни вести

Босанската пејачка Ханка Палдум доживеала сообраќајна несреќа на автопатот кон Загреб.

Несреќата се случила во вторникот на околу дваесет километри од Загреб. За среќа пејачката поминала без повреди, но нејзиниот автомобил е уништен.

– Му благодарам на Бога што сум без повреди. Не знам како дојде до несреќата. Едноставно изгубив контрола над автомобилот, не знам ни дали имаше некое масло на патот. Само видов како се движам кон заштитната ограда, изјави Ханка Палдум за босанските медиуми и додала дека во автомобилот била сама.

Најчитани вести