четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Хановер е само мало дете за Баерн (М)

hanover malo dete

Поврзани вести

Убедлива победа од 4:0 на гостувањето во Хановер, забележа актуелниот шампион и лидер во германската Бундес лига, тимот на Баерн (М).

Првиот и третиот погодок на натпреварот беше дело на репрезентативецот на Германија, Томас Милер, а вториот и последниот беа дело на шпанскиот и хрватскиот интернационалец, Тиаго Алкантара и Марио Манџукиќ.

Без победник, но и без погодоци заврши првенствената пресметка помеѓу екипите на Ајнтрахт од Франкфурт и Вердер од Бремен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести