четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Хаос и долги колони на границите – штрајк на грчките цариници

granica

Поврзани вести

Пограничните служби при Министерствотото за внатрешни работи вечерва од страна на грчките гранични служби добија допонително известување дека поради утрешниот протест на тамошните царински службеници во наредните 24 часа ќе има посебен сообраќаен режим и на граничниот премин “Стар Дојран“. Според последната информација и на овој ГП ќе има целосна забрана за сообраќај на товарни моторни возила, додека пак автомобилите и автобусите ќе се пропуштаат во двете правци на секој еден час.

Инаку преходно информиравме дека на граничниот премин “Богородица“ и “Меџитлија“ во наредните 24 часа нема да се одвива сообраќајот на товарни моторни возила, односно ќе биде сопрен секаков влез или излез на тешки моторни возила.

Притоа, на „Меџитлија“ ќе има измени и во патничкиот и автобускиот сообраќај, односно оваа категорија возила ќе се пропуштаат повремено, додека пак на „Богородица“, патниот и автобускиот сообраќај ќе се одвива нормално.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести