четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Хаос во тетовската болница, шестмина повредени

tetovo-bolnica

Поврзани вести

Групна тепачка се случила во Клиничката болница во Тетово, при што едно лице е потешко повредено и задржано на лекување.

Петмина се приведени откако сите учествувале во тепачката што се случила на Хируршкото одделение во Клиничката болница.

Инцидентот се случил вчера околу 19 часот меѓу Р.А.(23), Р.Р (49) и Д.Х (47) од една и И.У (55), А.У (17) и А.У (20) од друга страна.

Тие си размениле повеќе удари со тупаници по главите и телата од кои се здобиле со повреди. По укажаната лекарска помош петмина од нив се приведени, а 20-годишниот А.У е задржан на лекување.

Лицата и претходно меѓусебно се тепале на улицата „Љуботенска“ во Тетово, поради недоразбирања околу напасување на добитокот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести