петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Харт резерва, Валдез прв голман на Манчестер Сити

hart rezerva valdez prv golam

Последни вести

Ако им се верува и на англиските, но и на шпанските фудбалски медиуми, тогаш првиот голман на каталонскиот гигант Барселона, Виктор Валдез, на стартот од летниот преоден рок и официјално ќе биде претставен како најнова аквизиција на најбогатиот клуб во Премиер лигата, Манчестер Сити.

Репрезентативецот на Шпанија сигурно ќе си замине од “Ноу Камп” на крајот од актуелната сезона, а во изминатиот период најголем интерес за неговите услуги покажа сопственикот на францускиот прволигаш Монако, милијардерот од Русија, Димитри Риболовлев.

Сепак, фудбалските медиуми во Шпанија и Англија се убедени дека челниците на Манчестер Сити постигнале договор со агентот на Валдез и дека искусниот голман за неколку недели ќе го потпише понудениот 4-годишен договор, кој му гарантира годишна заработувачка од 6 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести