понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хасани му донесе победа на Брондби

Brøndby IF - SønderjyskE 3-1

Последни вести

Македонскиот фудбалски репрезентативец Ферхан Хасани со еврогол му донесе победа на својот Брондби на пријателскиот натпревар со англискиот премиерлигаш Ливерпул.
Хасани со прекрасен соло продор и фантастичен еврогол му донесе победа на својот тим од 2:1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести