недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хасаннефендиќ на клупата на ПСЖ ?

sead2_resize

Последни вести

Според пишувањето на црногорскиот ракометен портал “хандбаллме.ме“,раководството на францускиот ракометен гигант Пари Сен Жермен преговара со искусниот ракометен стратег Сеад Хасанефендиќ.

Француските медиуми шпекулираат дека Сеад ќе го замени Филип Гарден на клупата на францускиот шампион. Најголема причина за желбата на челниците на ПСЖ да го сменат Гарден се лошите резултати на тимот во последно време.
Преговорите во име на Хасанефендиќ ги води неговиот менаџер Саша Братиќ.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести