сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хашим Тачи: Раселени, вратете се на Косово

„Сакам заедничка иднина за сите. Косово е наше, тоа е татковина за сите и ние сите работиме заедно за да изградиме едно европско Косово,“ изјави Тачи

hasim-taci1

Поврзани вести

Косовскиот премиер Хашим Тачи ги повика сите раселени лица да се вратат во својата татковина, пишуваат косовските медиуми известувајќи за неговата посета на српските семејства во општина Клина.

„Сакам заедничка иднина за сите. Косово е наше, тоа е татковина за сите и ние сите работиме заедно за да изградиме едно европско Косово,“ изјави Тачи кој при посетата на Клина бил заедно со потпретседателот на косовската владата Слободан Петровиќ и министерот задолжен за враќање на раселените лица Далибор Јевтиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести