среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Хашим Тачи: Црквата во Универзитетот во Приштина е ужасно дело!

taci

Поврзани вести

Косовскиот пермиер, Хашим Тачи православната црква во дворот на Универзитетот во Приштина ја нарече ужасно дело.

Тој додал дека всушност тоа е „ објект-„споменик што го направил Слободан Милошевиќ“.

На прашањето каква ќе биде судбината на таа црква, Тачи одговорил дека сега имаат значајни работи, но  дека и тоа ќе дојде на ред“.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести