сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хауард ќе стави крај на репрезентативната кариера

h

Последни вести

Најзаслужниот за одличните резултати кои беа постигнати на Мундијалот во Бразил, репрезентативниот голман на САД, Тим Хауард, откри дека е можно да стави крај на репрезентативната кариера.

“Во овој момент, се ми е чудно. Искрено, не можам да кажам дека се е црно и бело. Сега на прво место ми е мојата психичка состојба. Можно е да ставам крај на мојата репрезентативна кариера. Сепак, нема место за паника, националниот тим на САД ќе биде во добри раце, тука е Бред Гузан. Станува збор за одличен голман, за стандарден првотимец, за голман кој брани во англиската Премиер лига”, изјави Хауард.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести