Бразил2014,Спорт

Хауард ќе стави крај на репрезентативната кариера

Хауард ќе стави крај на репрезентативната кариера

Најзаслужниот за одличните резултати кои беа постигнати на Мундијалот во Бразил, репрезентативниот голман на САД, Тим Хауард, откри дека е можно да стави крај на репрезентативната кариера.

“Во овој момент, се ми е чудно. Искрено, не можам да кажам дека се е црно и бело. Сега на прво место ми е мојата психичка состојба. Можно е да ставам крај на мојата репрезентативна кариера. Сепак, нема место за паника, националниот тим на САД ќе биде во добри раце, тука е Бред Гузан. Станува збор за одличен голман, за стандарден првотимец, за голман кој брани во англиската Премиер лига”, изјави Хауард.