петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Хејтинга може да си бара нов клуб

Менаџерот на англискиот премиерлигаш Евертон, Роберто Мартинез, откри дека холандскиот интернационалец, Џони Хејтинга веќе има добиено зелено светло за промена на клупската средина за време на зимскиот преоден рок.

heitinga

Поврзани вести

Поранешниот предводник на Виган во изминатите 13. кола од новата сезона во англиската Премиер лига предност им даваше на Фил Јагиелка и на Силван Дистан, а Хејтинга сите натпревари ги следеше од клупата за резервни фудбалери.
„Хејтинга е невиден професионалец, така се однесува од првиот ден кога бев именуван за нов менаџер на Евертон. Има големо влијание врз останатите фудбалери, го прифати мојот начин на работа без никаков проблем. Џони е топ фудбалер, но има потреба од поголема минутажа и ние како клуб ќе се обидеме да му помогнеме за време на зимскиот преоден рок. Има потреба да биде корисен и на зелениот терен, како што е корисен надвор од фудбалскиот терен”, изјави Мартинез.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести