сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Хеликоптер на ЕУЛЕКС се сруши во Приштина

helikopter-659x379

Последни вести

Хеликоптер на ЕУЛЕКС се сруши денес на аеродромот во приштина. Во несреќата, неколку лица се повредени, изјавил за Ројтерс портпаролот на НАТО.

– Еден хеликоптер на Еулекс се срушил на аеродромот во Приштина… Има неколку повредени и проверуваме, рекол тој.

Медиумите во Приштина јавуваат дека аеродромот е затворен по падот на хеликоптерот.

Најчитани вести