понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хеликоптерот веројатно удрил во предавател

image (3)

Последни вести

Во градот се слушна силен татнеж, а кон небото се издигна чад, раскажува очевидец на несреќата во која што полициски хеликоптер се урна вечерва околу 22 часот во близина на Струмица во атарот на селото Добрејци.

Според очевидци, како што објави Телма, хеликоптерот доаѓал од правецот на Ново Село кон Струмица. На периферијата од градот леталото најверојатно удрило врз висок предавател по што се урнало. Остатоци од хеликоптерот се расфрлани во дијаметар од над 50 метри. Опашот од леталото е цел, но кабината е целосно уништена и изгорена. Огнот е изгаснат, на местото на несреќата се наоѓаат бројни полициски, пожарникарски и медицински екипи.

Увидот на местото на несреќата е во тек. Според неофицијалните информации, во несреќата загинати се четири лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести