петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Хемиски напад на ИД врз протурски бунтовници на север во Сирија

Турската армија соопшти денеска дека во напад со хемиско оружје на ИД на север во Сирија повредени се 22 протурски сириски бунтовници.

хемиски

Поврзани вести

– Откако од страна на ИД е испукан проектил, 22 припадника на опозицијата се изложени на хемиски гас, соопшти Генералштабот на турската армија.

Најчитани вести