вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Хенес убеден дека Ноер може да биде и централен дефанзивец

henes za noer

Последни вести

Претседателот на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М), Ули Хенес, испрати јасна порака до сите побогати клубови во Европа дека само на сон можат да располагаат со услугите на првиот голман на баварскиот гигант, Мануел Ноер.

“Ноер е во топ форма, тоа што го прави меѓу стативите е нешто невидено. Ноер нема цена, ќе биде одбиена секоја понуда која ќе пристигне на неговата адреса. Ноер функционира и како централен дефанзивец. Прашање е само на време кога Баерн (М) ќе игра само на противничката половина. Дефанзивците во било кој момент можат да му ја додадат топката на Ноер, а Мануел без никаков проблем може да ја додаде на дефанзивецот, дали сака со левата или со десната нога”, изјави Хенес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести