петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 64

Хернанес за 15 милиони евра продаден на Интер

heranes vo inter

Поврзани вести

Претседателите на италијанските калчолигаши Интер и Лацио, Ерик Тохир и Клаудио Лотито најпосле најдоа заеднички јазик кога е во прашање веќе најавениот трансфер на бразилскиот интернационалец Хернанес.

Италијанските медиуми пред неколку минути ја пласираа информацијата дека одличниот играч за врска во следните четри сезони ќе го носи дресот на Интер, а неговиот сега веќе поранешен клуб ќе заработи околу 15 милиони евра од неговата продажба.

Освен овој трансфер, челниците на Интер успеаа и во намерата да ги осигураат услугите на стандардниот првотимец во дресот на Торино, Данило Д’Амбросио.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести