понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Хероин и екстази најдени кај Охриѓанец

droga apcinja

Последни вести

С.Н. (46) од Охрид доби кривична пријава поради неовластено производство и трговија со дрога.

Полицијата извршила претрес во неговиот дом, каде се пронајдени и одземени една алуминиумска и две најлонски кеси со 0,7 грама хероин, таблета со лого „аппле“, банкнота од 10 денари и целофан од кутија цигари со непозната материја кои се дадени за вештачење.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести