недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Хероин од еден милион евра запленет во Романија

heroin

Последни вести

Романската полиција заплени хероин во вредност од околу милион евра.

Во операцијата се уапсени двајца мажи кои ја пренесувале дрогата. Тие биле уапсени во понеделникот во романскиот округ Џурџу.

Во каросеријата на автомобилот биле скриени 44 пакети со различна форма, кои содржеле вкупно 17,6 килограми хероин.

 

Најчитани вести