петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Хероин пронајден кај затвореник во штипски затвор

g_heroin

Последни вести

СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.С.(26) од Виница, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 21.07.2014 година, во КПД „Затвор Штип“ при извршен преглед над пријавениот, пронајдени се две пакувања наркотична дрога хероин со тежина од 12,7 грама и 6,31 грам мешавина од кофеин и парацетамол, кои истиот во јули 2014 година ги набавил од непознато лице од Скопје, кога бил пуштен на викенд отсуство од затворот.

Најчитани вести