понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Херта последна есенска пречка за Борусија Д.

Од денешните натпревари, најголемо внимание ќе привлече пресметката помеѓу вицешампионот на Германија, тимот на Борусија од Дортмунд и новајлијата во елитното друштво, екипата на Херта од Берлин

herta precka za borusija

Поврзани вести

Без победник, 1:1, заврши премиерниот натпревар од последното есенско коло во германската Бундес лига, дуелот помеѓу екипите на Ајнтрахт од Франкфурт и Аугсбург. Од денешните натпревари, најголемо внимание ќе привлече пресметката помеѓу вицешампионот на Германија, тимот на Борусија од Дортмунд и новајлијата во елитното друштво, екипата на Херта од Берлин.

Предводникот на “милионерите”, Јирген Клоп потврди дека и понатаму има големи проблеми кога е во прашање здравствениот билтен, но вети дека неговите фудбалери ќе дадат се од себе и ќе се обидат да ги освојат планираните три бода. Обврска да слави на незгодното гостување во Бремен, има моментално второпласираниот тим на табелата, Баер од Леверкузен. Денеска на програмата: Нирнберг – Шалке, Борусија Д. – Херта, Вердер – Леверкузен, Брауншвајг – Хофенхајм, Фрајбург – Хофенхајм, Хамбургер – Мајнц.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести