петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Хесус Навас премногу игра на плеј-стејшн

navas premnogu igra

Поврзани вести

Шпанскиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, Хесус Навас е убеден дека неговиот тим може да слави на „Ноу Камп” и дека може да ја елиминира Барселона во 1/8 финалната рунда од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Репрезентативецот на Шпанија најверојатно има заборавено дека Барселона има предност од два гола, дека реваншот не се игра на „Итихат” и дека каталонскиот гигант никогаш во поновата фудбалска историја нема прокоцкано предност од два гола.

“Мислам дека можеме да направиме нешто историско, дека можеме да поставиме некои нови стандарди во фудбалскиот свет. Се е можно. Можно е да славивме на ’Ноу Камп’, можно е да ја елиминираме Барселона. Ќе дадеме се од себе, ќе се бориме до последниот судиски свиреж”, изјави крилниот напаѓач.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести