сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хилари Клинтон: Моника Левински е нарцисоидна и комична фигура

hilari-klinton

Поврзани вести

Поранешната прва дама на САД, Хилари Клинтон во еден разговор со нејзина пријателка ја опишала Моника Левински, некогашната љубовница на нејзиниот сопруг Бил Клинтон кој тогаш беше претседател на САД, како нарцисоидна и комична фигура и објаснила зошто му ја простила аферата со таа девојка која била на пракса во Белата куќа.

Реакцијата на Хилари кога открила дека сопругот ја изневерува, ја опишала нејзината пријателка Дајан Блер која вели дека Хилари во прв момент била запрепастена, но подоцна се обидела да не придава важност на таа афера, и во својата книга напишала дека сексот помеѓу нејзиниот сопруг и младата Моника не значел ништо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести