среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 17

Хилари Клинтон сака да стане тв-водителка на политичка емисија

Весникот објави дека таа информација е од Ед Клејн, коментатор кој се повикува на изјави на луѓе блиски до Хилари Клинтон.

hilari

Последни вести

Поранешниот американски државен секретар Хилари Клинтон има намера да стане телевизиски водител на емисија во која ќе се разговара за актуелни теми. Во емисијата планирано е Клинтон „да поканува лидери од светот и прогресивни мислители“, објави Дејли меил.

Весникот објави дека таа информација е од Ед Клејн, коментатор кој се повикува на изјави на луѓе блиски до Хилари Клинтон. Претходно, американски медиуми јавуваа дека таа можно е да биде кандаидат за градоначалник на Њујорк.

Доколку повторно биде кандиат за претседател на изборите во САД во 2020 година, и победи – таа ќе има 73 години.

Најчитани вести