сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Хилари Клинтон: Украинското Влада мора да оди по стапките на Нелсон Мандела

hilari-klinton

Поврзани вести

Поранешната американска државна секретарка, Хилари Клинтон, смета дека украинската Влада треба да оди по стапките на поранешниот претседател на Јужноафриканската Република, Нелсон Мандела и да го избере дијалогот со луѓето, наместо наметнување на сила, пренесе „УНИАН“.

„Украинската Влада треба да оди по стапките на Нелсон Мандела и да избере дијалогот наместо употреба на сила“, напишала Хилари Клинтон, во својот блог на социјалната мрежа „Твитер“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести