вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Хилари Клинтон в недела ќе ја објави кандидатурата за претседател

hilari

Последни вести

Хилари Клинтон во недела ќе ја објави својата втора кандидатура за претседател на САД за изборите кои ќе се одржат во 2016 година. Таа ќе ја почне кампањата со видео спот.

Клинтон беше државен секретар на САД, сенатор и прва дама додека нејзиниот сопруг Бил Клинтон беше претседател на САД.

Најчитани вести