сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Хипија: Одигравме подобро со играч помалку

hipija

Поврзани вести

Откако неговиот тим доби вистинска лекција по модерен фудбал, предводникот на Баерн од Леверкузен, Семи Хипија, по натпреварот против францускиот гигант ПСЖ изјави дека „фамацевтите” подобро функционирале со играч помалку отколку кога двата тима имале ист број на фудбалери.

„Прво, мора да го анализираме тимот на ПСЖ, да анализираме кој тим го имавме за противник. ПСЖ е клуб од светска класа и не можам да не кажам дека одиграа фантастично од првата до последната минута. Речиси е невозможно да се вратиш во игра доколку примиш погодок на стартот од првото полувреме. Го немавме потребниот ритам во првото полувреме, а одигравме многу подобро со играч помалку”, изјави поранешниот репрезентативец на Финска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести