петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Хирург земал 500 евра мито за да оперира пациент преку ред

евра

Последни вести

Хирургот Драгиша Мишовиќ од Белград денеска е уапсен на своето работно место поради сомнение дека примил мито од 500 евра.

Како што пренесува српски Курир станува збор за началник на дневната болница, кој зел мито од 500 евра за преку ред да оперира пациент кој имал проблеми со жолчката.

Најчитани вести