сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ХИТ ВИДЕО: Дачиќ знае англиски само кога чита на српски!

dacic1

Последни вести

На Интернет се прошири фотографија со наводен текст на министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ.

Станува збор за говор кој го одржал за време на седница на ОБСЕ во декември минатата година, а на фотографијата се гледа текст во кој е напишан изговорот на секој збор на англиски.

„Тоа не го читаш“

govor

Во текстот некои зборови се напишани со големи букви, а притоа има и напомена дека зборовите се насочени кон него. „Тоа не го читаш“, стои во текстот.

Фотографијата навно му припаѓа на италијанскиот министер за надворешни работи, но тоа не е потврдено.

Снимката со говорот на Дачиќ насмеа многумина на ЈуТјуб. Погледнете и споредете го текстот на фотографијата со говорот на српскиот министер.

Најчитани вести