сабота, 24 јуни 2017  |  Вести денес: 48

Хју Лори повторно во бел мантил

hju

Последни вести

Откако во 2012 година беше укината серијата „Доктор Хаус“, во која го глумеше др Грегори Хаус, Хју Лори (56) во новиот ТВ проект ќе биде форензички невропсихијатар Елдон Ченс.

Британскиот актер ќе сними дваесетина епизоди од серијата „Ченс“, која се работи според романот на Кем Нан. Премиерата се очекува оваа година.

Најчитани вести