вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Ходорковски во посета на своите поранешни бизнис партнери

mihail hodorkovski

Поврзани вести

Поранешниот шеф на руската компанија „Јукос“ Михаил Ходорковски , кој по ослободувањето од затвор замина за Германија, а оттаму во Швајцарија, сега пристигнал во Израел, каде што живеат неговите поранешни деловни партнери, пренесе „РИА Новости“.

Израелските медиуми соопштуваат дека Ходорковски веќе се сретнал со поранешниот косопственик на „Јукос“ Леонид Невзлин, кој во Русија во отсуство е осуден на доживотен затвор, а во Израел се занимава со трговска дејност и филантропија. Можно е Ходорковски, исто така, да се сретне и со други поранешни акционери во „Јукос“ во Израел.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести