петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Холандија испрати 5,5 тони помош за украинската војска

vojdks

Последни вести

Помош од Холандија денеска пристигна за украинската војска во Украина, изјави Валентин Федичев, заменик-раководител на антитерористичката операција во Доњецк и Луганск.

Пратката од Холандија веќе ја преминала полско-украинската граница. Таа содржи маскирна облека, панталони, маскирни јакни и друга опрема, рече Федичев.

Тој истакна дека пратката е речиси 5,5 тони, пренесе ТАСС.

Најчитани вести