недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

ВИДЕО: Црква во Холандија му оддаде почит на Боуви

dom-tower

Поврзани вести

Една црква во холандија му оддаде почит на Дејвид Боуви, така што камбаните ја отсвираа познатата негова песна „Space Oddity“.

Моментот беше снимен на видео снимка на улиците во Утрехт во Холандија, додека од Дом Тауер, која воедно и највисока камбанарија во земјата, се слушаше звукот на познатата песна на Боуви.

Најчитани вести