среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Холандски експерт ќе ја развива прилепска „Милина“

оландскиот експерт ќе биде ангажиран во прилепската фабрика како дел од проектот на македонската влада за ангажирање на странски експерти за потребите на домашниот бизнис сектор.

mili

Последни вести

Холандскиот експерт во индустријата за производство на сладоледи, Мишел Липс, ќе му помага на менаџментот на прилепската компанија „Милина“ во нејзиниот развој на домашниот и на странскиот пазар.

Холандскиот експерт ќе биде ангажиран во прилепската фабрика како дел од проектот на македонската влада  за ангажирање на странски експерти за потребите на домашниот бизнис сектор.

Прилепската  компаниите во однос на ангажирањето на странскиот експерти ќе треба да обезбеди негово сместување, а неговите дневници за надомест за работата и превозот, ќе ги покрие Владата и меѓународните организации.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести