Македонија,Крими хроника

Холанѓанка пронајдена мртва во Охрид

Холанѓанка пронајдена мртва во Охрид

Непознато женско лице вчера попладне било пронајдено починато во комплексот Свети Стефан во Охрид.

Од полицијата информираат дека истото со возило било префрлено во Центарот за кардиоваскуларни болести во Св.Стефан каде доктор констатирал смрт над лицето без видливи траги на насилство.

-Од увидна екипа екипа на СВР Охрид бил извршен увид на местото на настанот и било констатирано дека се работи за Ф.С.  (35) од Холандија, која престојувала во хотел заедно со нејзиниот сопруг Д.Х.Х. (43) од Холандија. По наредба на Јавен обвинител бил извршен увид и во собата во која престојувала починатата, информираат од полицијата.

Во текот на денешниот ден над телото на починатата ќе биде извршена обдукција во Медицински центар Битола, Оддел за судска медицина.