среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 42

Холивуд во шок: Почина младата актерка Скај Мекол Бартушијак

Безживотното тело на девојката е пронајдено во нејзината куќа, но причината за смртта засега не е позната. Според некои информации, наводно таа починала во сон во семејниот дом во Тексас.

glu,ica

Последни вести

Актерскиот свет викендов е потресен од веста за смртта на 21 годишната Скај Мекол Бартушијак, младата актерка позната по улогата на ќерката на Мел Гибсон во филмот „Патриот“.

skyemccolebartusiak_1221073163

Безживотното тело на девојката е пронајдено во нејзината куќа, но причината за смртта засега не е позната. Според некои информации, наводно таа починала во сон во семејниот дом во Тексас.

Таа покрај улогата со Мел Гибсон се појавила и на филмското платно со Маjкл Даглас и Шарлиз Терон, а имала и епизодни улоги во сериите 24, Изгубени, ЦСИ и Доктор Хаус.

yay-11363054-digital 1405846828 670x0-433x650

495658 skye-mccole-bartusiak-foto-profimedia-rs ff-421x650

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести