вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Хорор: Ја запалил поранешната сопруга па скокнал во смрт со малиот син

Човекот скокнал од зградата по кавга со 23-годишната сопруга која е тешко повредена.

tuluz-ubistva-afpf

Поврзани вести

Еден 25-годишен човек, кој со својот тригодишен син скокнал од деветти кат од зграда во Шенова, во близина на Дижон. Тој загинал на самото место, додека детето починало во болница.

Човекот скокнал од зградата по кавга со 23-годишната сопруга која е тешко повредена.

Мајката е хоспитализирана со сериозни изгореници во болницата во Дижон, и се наоѓа во критична состојба, пренесе АФП. Таткото ја запалил сопругата  со супстанца која се уште не е идентификувана.

Спорeд пишувањето на францускиот  весник „Фигаро“  таткото ова го направил по одлука на судот на мајката да и’б се додели старателството врз синот.

И натаму се чека официјалното соопштение  од француската полиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести